Niektórych może to dziwić, ale w XXI wieku polowanie przyjęło formę rozrywki, którą zajmuje się duża liczba osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród turystów, którzy wybierają się na wycieczkę na safari, aby zapłacić za możliwość zabicia dzikiego zwierzęcia i zrobienia sobie z nim pamiątkowego zdjęcia. Taka przyjemność kosztuje kilka tysięcy dolarów, ale nie zraża to entuzjastów, którzy podejmują się takich wyzwań, aby poczuć adrenalinę.

Często nasze codzienne życie nie dostarcza nam odpowiedniej dawki emocji i szukamy czegoś, co zapełni pustkę. Polowania gwarantują dreszczyk emocji, niezapomniane przeżycia i ciekawe wspomnienia.

Polowanie jako forma sportu i zabawy może budzić sprzeczne emocje u wielu ludzi, dlatego dla tych, którzy potrzebują adrenaliny i dreszczyku emocji, ale nie chcą zabijać zwierząt, proponujemy spróbowanie swoich sił w Gaming Club – popularnym kasynie online.

Rodzaje polowania

Polowanie możemy podzielić na trzy grupy: polowanie indywidualne, zbiorowe i sokolnictwo.

W pierwszej grupie rozróżniamy:

-polowanie na deptaka (z psem myśliwskim lub samemu);

-polowanie na czatach;

-polowanie z podchodu;

-polowanie z podjazdu;

-polowanie po tropie;

-polowanie na wabia.

W drugiej grupie znajdują się:

-polowanie polne;

-polowanie wodne;

-polowanie leśne na zwierzynę drobną;

-polowanie leśne na zwierzynę grubą;

-polowanie na dziki z psami.

Trzecia grupa to sokolnictwo, czyli polowanie z ptakami łowczymi, które są specjalnie układane, aby pomagać w łowach.

Było ono popularne już na początku naszej cywilizacji, wśród prymitywnych ludów (zwłaszcza nomadów), którzy wiedli koczowniczy tryb życia. Sokolnictwo było tak samo ważne jak zbieractwo czy myślistwo. Dowodem na to są między innymi motywy, które możemy znaleźć na starożytnych malowidłach, przedstawiających myśliwego z ptakiem na pięści.

Obecnie podczas polowań chętnie wykorzystuje się psy myśliwskie, do których zaliczane są między innymi:

-aportery;

-legawce;

-płochacze;

-gończe;

-posokowce;

-norowce;

-dzikarze;

-tropowce.

Już od zamierzchłych czasów konkretne psy były wykorzystywane jako pomoc łowcy, ale współcześnie dzięki doborowi genetycznemu, człowiek wyselekcjonował i wyhodował specjalne rasy psów użytkowych, w tym tych, które specjalizują się w polowaniach. Dzięki temu nasi pupile mogą świetnie się bawić, zaspokajając swoje wrodzone pasje.