Kanada

Do jednego z najchętniej odwiedzanych przez myśliwych miejsc, należy Kanada. Przyciąga ona swoją olbrzymią, często niedostępną puszczą. Zwierzęta żyją tutaj w dużym rozproszeniu, dlatego aby je upolować, należy zboczyć z często uczęszczanych, wygodnych ścieżek i zapuścić się w głąb lasu.

Niektórzy szybko się zniechęcają, ponieważ kilkudniowe tropienie zwierzyny jest dla nich zbyt męczące. Do najlepszych okazów należą tutaj: czarny niedźwiedź baribal, łoś kanadyjski i wilk szary, którego populacja jest uważana za najliczniejszą na świecie (ok. 50 tys. osobników).

Oprócz tego, w Kanadzie można polować na: szopy pracze, wilki, kojoty, indyki, słonki, wiewiórki szare, zające, króliki, ptactwo wodne oraz skunksy (choć tych ostatnich nie polecamy ze względu na zapach…).

Zwierzęta znajdujące się pod ochroną to m.in. jeleń wapiti, karibu leśne i biały niedźwiedź.

Wyspy Owcze

Wyspy Faroe, znane również jako Owcze, co roku przyciągają tłumy ludzi, którzy uczestniczą w polowaniu na grindwale i wieloryby. Mieszkańcy wysp twierdzą, że zabijanie tych ssaków to ich narodowa tradycja, która może oburzać innych ludzi, nie praktykujących takich zwyczajów. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu – Páll Nolsøe tłumaczył mediom, że coroczne polowanie stanowi formę przygotowania mieszkańców na zimę, podczas której mają ograniczony dostęp do żywności. Mięso wielorybów i ich tłuszcz są nieodłącznymi elementami diety tamtejszych mieszkańców.

Co roku na Wyspach Owczych ginie ok. 800 wielorybów i grindwali.

Argentyna

Popularnym miejscem do polowań jest także Argentyna. Najchętniej wybierają się tam miłośnicy strzelania do ptactwa z łuku.

Biuro polowań El Calzador oferuje wycieczkę do prowincji Cordoba, położonej w środkowej części kraju. Teren ten obejmuje pasmo górskie Sierra Chica i zapewnia polowanie w niezwykłej scenerii. Biuro Ibex oferuje z kolei polowania na pumy, antylopy i ptactwo.

Tanzania

Za najdroższe polowania w Afryce, uchodzą te w Tanzanii. Kraj ten jest zasobny w zwierzynę różnych gatunków, ale także oferuje przepiękne krajobrazy i posiada unikalną roślinność. Upolować tu można m.in.: bawoła, dujkera czerwonego, gazelę Thomsona, gnu białobrode, guźca buszowego, impalę wschodnioafrykańską i wiele innych.