Odkąd polowania zorganizowane stały się popularne, obcokrajowcy chętnie wykupują wycieczki u siebie w kraju i przyjeżdżają do Polski na łowy. Wystarczy jedynie wykupić polowanie w biurze dewizowym i mieć ważną licencję myśliwego we własnym kraju.

Jeżeli ktoś namawia Cię na polowanie, ale nie jesteś przekonany i wiesz, że będziesz się nudził, zawsze możesz zabrać ze sobą telefon. Smartfon to dobry pomysł, jeśli chcesz dla zabicia nudy pograć w Mummys Gold lub zrobić ciekawe zdjęcia.

Dlaczego Polska?

Nasz kraj jest szczególnie popularny wśród miłośników łowiectwa, ponieważ wycieczki zorganizowane, związane z polowaniem, są tutaj bardzo tanie w porównaniu z innymi krajami. Za taki rodzaj rozrywki zapłaci się u nas nawet osiem razy mniej niż na przykład w Kanadzie.

Polskę upodobali sobie Duńczycy, którzy zachwalają polowania na polskie jelenie oraz pełne emocji łowy na dziki. Duńscy myśliwi twierdzą, że w ciągu 3 dni w Polsce można ubić nawet 30 sztuk dzikiej zwierzyny.

Oprócz nich Polskę odwiedzają także Niemcy, Szwedzi i Norwegowie, także zafascynowani tutejszymi łowami.

W związku z takim zainteresowaniem, w Polsce zostaje zastrzelonych ponad 740 tysięcy zwierząt rocznie.

Rzadkie okazy

Szczególnym zainteresowaniem wśród Skandynawów, cieszy się polowanie na żubra, które w Europie jest mocno ograniczone. Łowić można tylko te osobniki, które ze względu na podeszły wiek, chorobę lub inne problemy genetyczne nie są już w stanie wydać zdrowego potomstwa.

Taką rozrywkę oferuje m.in. norweskie Biuro Polowań Safari Max, które podaje dokładną cenę za zabicie rzadkiego okazu.

O najrzadsze sztuki urządzane są nawet licytacje.

Udane łowy

Jedno z funkcjonujących czynnie biur polowań – PZŁ Diana chwali się na swojej stronie internetowej, że za ich pośrednictwem w Polsce polują myśliwi z Niemiec, Danii, Belgii, Szwecji, Holandii, Francji a także z innych krajów Europy. Zagraniczni myśliwi zabili w ostatnich latach ok. 700-800 sztuk zwierzyny grubej. W tym ponad 60 jeleni, 330 rogaczy i 250-350 dzików.

Bez dwóch zdań polowania w Polsce są popularne wśród myśliwych na całym świecie. Dzięki temu dewizowe biura polowań mogą prężnie działać.