Nie jest żadną tajemnicą, że we współczesnych czasach polowanie stanowi dla ludzi coś w rodzaju sportu lub rozrywki. Kiedyś miało ono inną formę – łowiectwo było formą przetrwania. Jeżeli się nie zabiło, nie miało się co jeść ani w co ubrać. Teraz ludzie nie muszą łowić zwierząt, aby przeżyć, ale ze względu na brak adrenaliny w codziennym życiu, często wybierają się na polowania, podczas których mogą poczuć dreszczyk emocji.

Wycieczki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników polowań, biura podróży zaczęły organizować specjalne płatne wycieczki, podczas których można wziąć udział w polowaniu na dziką zwierzynę. Wiele ludzi chętnie korzysta z tej opcji, ponieważ sami dokładnie nie wiedzą, jak zabrać się za organizację takiej wyprawy i nie do końca znają zasady dotyczące łowiectwa w różnych krajach.

Biuro podróży Variustur organizuje polowania dewizowe w Polsce i za granicą. Oferuje między innymi polowania indywidualne na sarny, daniele, jelenie, muflony oraz zwierzynę drobną, a także polowania zbiorowe. W zależności od tego, czego myśliwy oczekuje, biuro zapewnia pobyt w zwykłych leśniczówkach, lub pensjonatach, hotelach, a nawet pałacach o wyższym standardzie.

Wykupienie opcji polowania indywidualnego obejmuje:

-przygotowanie łowiska;

-zapewnienie obecności podprowadzającego;

-preparację trofeów.

Zwierzyna gruba, na którą można polować to m.in.: jeleń szlachetny, jeleń sika, daniel, muflon, sarna i dzik. Do zwierzyny drobnej zaliczają się: dziki królik, zając szarak, kuropatwa, lis, bażant, dzika gęś i dzika kaczka.

Cena polowania indywidualnego za jeden dzień dla jednego myśliwego to koszt 50 euro.

Oprócz tego trzeba ponieść dodatkowe obowiązkowe opłaty: ubezpieczenie myśliwego (25 euro) oraz koszty przygotowania dokumentacji wycieczki (50 euro pobierane od każdego uczestnika).

Usługi płatne extra, które możemy wykupić to:

-transport do łowiska lub po terenie łowiska’

-wynajem tłumacza;

-zakwaterowanie i wyżywienie;

-odstrzał.

Drugi rodzaj polowań, to polowania zbiorowe. Ich wykupienie obejmuje:

-przygotowanie łowiska;

-udostępnienie naganiaczy i psów myśliwskich;

-transport podczas polowania;

-pokot zwierzyny;

-obecność trębacza, który daje sygnały;

-wstępną preparację trofeów;

-ubezpieczenie;

-odstrzał;

-uroczystość ogłoszenia „króla polowania”.

Jeżeli odpowiada Ci taki rodzaj polowania zorganizowanego, to w Internecie znajdziesz mnóstwo podobnych ofert.